ICQ: 573 709 056

Serry Kmotter:
(Serryho píšu sama - se v něm trochu vidim XD)

Referát GD

25. března 2009 v 16:51 | Peťula |  Green day
Takže, ve škole jsem si vybrala, že udělám do hudebky referát o Green day. Měli jsme se ho nauči nazpaměť, říc to vlastními slovy, přinést fotky a nějakou písničku. Takže jsem dala dohromady všechno, co jsem nevěděla i věděla, napsala to vlastníma slovama a teď to dávám přečíst vám. Písnička se jmenovala Basket case, měla sem dvě fotky a trému tak velkou, že jsem zapomněla polovinu toho, co jsem chtěla říct. Tak aspoń vy si tu můžete přečíst všechno, co jsem chtěla říct mím spolužákům. Tady to je :

Green day

Dva kamarádi z dětství - Mike a Billie Joe, kteří se potkali ve školním bufetu, když jim bylo 10 let, si založili svou první skupinu ve 14. letech, která se jmenovala Sweet children.
V 17. letechk sobě přibrali bubeníka Johna a přejmenovali se na Green day - 1989.
V dobách Sweet children kluci koncertovali v garážích a prádelnách a svoje diváky dokázali agresivitou a vandalismem, obsaženým v písních, zaručeně vyhnat do dvaceti minut.
První deska - "1039 smoothed out slappy hours" , byla s ročním zpožděním vydána v roce 1990. Krátce po uvedení odešel bubeník John a byl nahrazen současným bubeníkem Tré Coolem.
V roce 1994 se objevila třetí deska - Dookie. V této době vznikly první klipy na písně Longview nebo Welcome to paradise. Z Dookie byla nejpopulárnější písnička Basket case. V celé Americe se prodalo přes 8 milionů desek a Dookie také získala ocenění Grammy Awards 1994.
v roce 2004 vydali Green day devátou desku - American idiot, která se zaměřuje na kampaň proti Bushovi.


Je to sice hodně stručný, ale aspoň něco, ne? Pokud si to chcete zkopírovat, nis proti tomu nemám, ale uveďte prosim zdroj. Díky.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdo je podle vás z GD nejlepší ?

Billie Joe Armstrong 40.8% (100)
Mike Dirnt 10.2% (25)
Tré Cool 21.2% (52)
Všichni 27.8% (68)

Komentáře

1 KaThUš=* KaThUš=* | Web | 26. března 2010 v 15:46 | Reagovat

Tyo díky díky díky díky díky... na hudebku mám totiž taky referát na GD... mám přinýst plagát, íct něco vo nich svými slovy a pustit dvě písničky.. tagže díííííííííííííííííííííííík .D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama