ICQ: 573 709 056

Serry Kmotter:
(Serryho píšu sama - se v něm trochu vidim XD)

O skupině

20. března 2009 v 16:44 | Peťula |  Green day

O skupině

Jedna z předních new punkových kapel 90. let (založená v amer. Bostonu). Původní název byl Sweet Children (od r. 1987). Název Green Day používají od r. 1989. Armstrong i Pritchard jsou ročník 1972. Po 1. albu přišel nový bubeník - T. Cool. Světový megaúspěchu získávají albem "Dookie" (1994), obsahujícím hit Basket Case. Tohoto alba se prodalo přes 10 miliónů nosičů.

Trojice punkrockerů Green Day je po dvouleté přestávce zpět v plné zbroji s novým albem "American Idiot". Již sedmé album pro Warner Bros. obsahuje 13 nových skladeb, přičemž skladby "Jesus Of Suburbia" a "Homecoming" mají též 5 podskladeb.

Díky úspěch předchozího alba "Dookie" Green Day rozpoutali punkrockovou mánii, která byla tenkrát předzvěstí nu-metalovych kapel typu Linkin Park, The Offspring atd., se brzké kritiky na nové album shodují, že American Idiot by mělo být doposud nejambicióznějším albem kapely. Bude-li tomu tak, ukáže čas. Prvním singlem z alba je antibushovská skladba "American Idiot", na kterou je natočen i patřič

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co by Billie Joe udělal jako první, kdyby se stal americkým prezidentem (s přehnanou fantazií)

Zlegalizoval by marihuanu a ostatní 65.8% (104)
Složil by písničku 17.1% (27)
Všem by dovolil, aby si dělali co chtěj 10.1% (16)
Něco jinýho 7% (11)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama